hlavní jídla bez masa

KALA CHANA MASALA

10. 08. 2020

Znáte hnědou cizrnu - kala chana? Je menší a pevnější než klasická cizrna, ale za to chutná skoro až oříškově. Já ji používám raději než tu klasickou, protože mi její chuť příjde zajímavější a výraznější. Zkuste ji v tomto receptu, kde je použitá ve směsi s rajčaty a spoustou koření

více

BOMBAY ALOO

05. 08. 2020

Baby brambory není třeba ani loupat, stačí je pečlivě očistit kartáčkem. Potom přidat nějaké to koření, jak je v indické kuchyni zvykem a celé vaření ukončit přidáním čerstvého koriandru. Voilá, výborné jednoduché vegetariánské jídlo z brambor je na světě!

více

MATAR MUSHROOM

29. 07. 2020

Žampiony s hráškem, trocha koření a další výtečné vegetariánské jídlo je na světě. A jeho velkou výhodou je, že je připravené opravdu za pár chvil. Pokud jste milovníci hub, neváhejte a vyzkoušejte ho.

více

BHINDI MASALA

27. 07. 2020

Bhindi, Okra nebo Ibiškovec jedlý....to všechno jsou názvy u nás nepříliš rozšířené, ale výborné zeleniny. Tato směs okry a rajčat je velmi jednoduchá na přípravu, nebudete potřebovat ani moc surovin, ale budete překvapeni, jak výborné lehké jídlo za pár chvil vykouzlíte.

více

METHI PANEER

22. 07. 2020

Jídla se sýrem paneer jsou všeobecně oblíbená. Methi jsou listy pískavice a k paneeru se skvěle hodí. Můžete použít jak čerstvou, tak i sušenou pískavici a výsledek bude pořád skvělý

více

DUM ALOO

17. 07. 2020

Jemná jogurtová omáčka s výrazně kořeněnými pečenými bramborami, to je Dum aloo. Jednoduché, ale chuťově výborné vegetariánské jídlo.

více

GATTE KI SABJI

20. 11. 2020

Dneska zavítáme do Rajastanu a uvaříme si si GATTE KI SABJI, malé nočky připravené z cizrnové mouky v kořeněné jogurtové omáčce.

více