street food a malá jídla

PAV BHAJI

24. 01. 2021

Kdo byl někdy v Bombaji určitě na ulici na toto jídlo narazil. Hnědočervená kaše s malými kousky zeleniny, posypaná cibulí a nahoře s rozpouštějícícm se máslem. Nelekejte se velkého množství surovin ani delšího postupu, pav bhaji opravdu není složité na přípravu.

více

RAM LADOO

Zdá se vám jídlo na fotce jako velká divočina? To taky vážně je! Jedná se o typický street food z Delhi, který vám zajistí explozi chutí v ústech Sladká máta, osvěžující jogurt, výrazný tamarind, svěží ředkev, štiplavá cibule a jemně nakyslé granátové jablko na teplých luštěninových ladoo (kuličkách)…nejde to popsat, to prostě musíte zkusit! Ačkoliv se může zdát, že se jedná o velké množství nesourodých surovin, společně překvapivě výborně ladí. Nebojte se a zkuste RAM LADOO připravit.

více

PANEER SAMOSA, trošku jinak

11. 11. 2020

Pokud máte taky někdy chuť udělat něco "proti pravidlům", pojďte zkusit tuhle moji verzi paneer samosa. Tahle paneer samosa je fakt hodně jiná! Na samosách je nejlepší křupavý obal v kombinaci s měkkou náplní. A tahle moje verze je, díky těstu na nudličky, extra křupavá a kousky paneeru, místo náplně, jsou super soft. A vypadají úplně jinak než klasické samosy!

více

PAKORY ZE ZELÍ A CIBULE

28. 08. 2020

Máte chuť na něco malého, dobrého a pikantního nebo čekáte návštěvu a přemýšlíte, co jí nabídnout? Navrhuju smažené pakory ze zelí a cibule. Jednoduchý snack hotový za chvilku, ale garantuju vám, že budete nadšení.

více

ROASTED MAKHANA

17. 10. 2020

Před hooodně lety, když jsem s indickou kuchyní teprve začínala, mě v jednom indickém obchodě zaujal sáček plný bílých kuliček, které vypadaly jako z polystyrenu. Dneska už vím, že jsou to plody lotosu a kupuju je pravidelně, protože je miluju pečené na ghee se spoustou koření. Věřte mi, že je to lepší než všechny brambůrky a popcorny světa. Až je v některém z indických obchodů uvidíte, neváhejte si je koupit a vyzkoušejte tento recept

více

PUNJABI SAMOSA

16. 09. 2020

V Indii snad nenajdete typičtější pouliční jídlo než je samosa podávaná s koriandrovým nebo tamarindovým chutney a indickým čajem. Na tuto skvělou kořeněnou křupavou taštičku plněnou směsí z brambor s kešu ořechy a kořením narazíte na každém rohu

více