THE LUNCHBOX (cizí oběd)

THE LUNCHBOX (cizí oběd)

Hlavní hrdinka příběhu, Ila Sehgal, chce znovu vzkřísit své pomalu umírající manželství a rozhodne se to zkusit přes jídlo. Dává si záležet na přípravě obědů pro svého manžela Rajeeva, nechává si poradit od tety, která bydlí v bytě nad ní a doufá v to, že Rajeevovi bude chutnat a do manželství se tím opět vrátí romantika. 

Obědy Ila posílá přes typický indický, velmi komplikovaný systém, „dabbawala“. „Dabbawalas“ jsou muži, kteří vyzvednou v domácnostech nebo restauracích jídlonosiče, dovezou lidem do zaměstnání jídlo a odpoledne jídlonosiče vrací prázdné zpět. Celý systém je velmi dobře vymyšlený a díky důmyslnému systému číselných kódů na jídlonosičích je naprosto bezchybný. Říká se, že se ztratí pouze jedna dodávka na šest milionů doručení!

No, a to se stane právě s obědem, který Ila poslala manželovi. Tento byl omylem doručen Saajanu Fernandesovi, vdovci, který pracuje jako účetní a chystá se odejít do důchodu. Ila tuto záměnu zjistí, když se manžela ptá, jak mu chutnal oběd a on mluví o úplně jiném jídle, než mu poslala. Ta se proto rozhodne s následujícím obědem poslat v jídlonosiči neznámému příjemci oběda dopis. A tím začíná pravidelná výměna zpráv, které si Ila s Saajanem posílají s obědy a zároveň se mezi nimi rozvíjí zvláštní druh přátelství. 

Ila zjistí, že Rajeev má poměr a ona ztrácí naději na zlepšení manželství.V jednom z dopisů Ila navrhuje Saajanovi, aby se společně přestěhovali do Bhútánu, kde jsou lepší životní podmínky a levnější náklady na život. Ten na oplátku nabízí setkání, aby se nejdříve seznámili osobně. Ila souhlasí a čeká na něj v domluvené restauraci, jenže Sajaan se neobjeví…a zbytek už neprozradím, ať nepříjdete o pointu filmu. 

Saajan si před celou záměnou objednával každý den stejné jídlo ze stejné restaurace, a to ALOO GOBI, brambory s květákem. Aloo gobi se dá připravit různými způsoby – s omáčkou, grilované a já vám přidávám recept na klasickou verzi - brambory s květákem, doplněné hráškem a spoustou koření. 

THE LUNCHBOX (cizí oběd)